[30l] Grey Mountains

Blogi z działu "Roślinne - Aqua Art Challenge" nie odświeżane dłużej niż 2 miesiące, akwaria zlikwidowane

[30l] Grey Mountains

Postprzez MarSz » Pn 17 mar, 2014

Witam,

to kolejne akwarium założone na potrzeby testów.
Tym razem jest to kostka ShrimpSet 30l.

Akwarium pierwotnie miało wyglądać zupełnie inaczej ale szkoda było mi zmarnować kamienie AquaWild Blade Stone i postanowiłem zrobić coś takiego.
Trudno to jednoznacznie sklasyfikować - może ktoś bardziej zorientowany pomoże - jak dla mnie nie jest to ani Iwagumi ani Ragwork. Jakby coś pomiędzy.

Główne rośliny to eleocharis parvula - z założenia nie miało być niczego innego ale w późniejszym czasie zostało dodane odrobinę innych roślin jak mini pelia, microsorum small leaf, phoenix moss i milimeter moss.

Filtracja to kaskada HBL-301 - z zastosowanymi wkładami biologicznymi w zupełności daje radę (choć jak na razie nie ma żadnej obsady.

Docelowo będzie tam stadko krewetek Crystal Red, jednak chciałem je (akwarium) zaprezentować na wystawie Aqua Jura 2014 i jesli tylko uda mi się je przewieźć 50km bez szkody dla ułożenia kamieni to chciałbym uniknąć wyławiania krewetek z tych zakamarków przed wystawą. Dlatego postanowiłem, że krewetki wpuszczę dopiero na miejscu. Do tego czasu akwarium spokojnie dojrzewa bez ryb i krewetek.

Szczegóły z zakładania zbiornika (układanie kamieni, formowanie pochyłości itp) umieściłem w temacie z testami (Grey Mountains). Tutaj zamieszczę tylko kilka wybranych fotek by nie zanudzać monotonnymi zdjęciami jednych i tych samych kamieni tylko z rosnącą ilością roślin na podłożu.

01.jpg


DSC_0943.jpg


DSC_0945.jpg


DSC_0946.jpg


DSC_0952.jpg


DSC_0961.jpg


DSC_1633.jpg

Podczas ostatnich prób z nawożeniem sypnęło mi trochę pyłem na szybach ale już zmniejszyłem dawki i wydaje mi się, że wszystko idzie w dobrym kierunku:

DSC_1646.jpg


Jak wspominałem wcześniej - jeśli tylko nie będzie problemów z transportem tej aranżacji to będzie ona do obejrzenia na żywo podczas wystawy.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
MarSz
Poznaje temat
 
Posty: 131
Dołączył(a): Pt 02 lip, 2010
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: [30l] Grey Mountains

Postprzez marcecrisco » Pn 17 mar, 2014

Przydałby by Ci sie skimmer :D
Avatar użytkownika
marcecrisco
Aktywny użytkownik
 
Posty: 661
Dołączył(a): So 28 wrz, 2013
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Roślinne - archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron