300L Fajgiego

Blogi z działu "Roślinne - Aqua Art Challenge" nie odświeżane dłużej niż 2 miesiące, akwaria zlikwidowane

300L Fajgiego

Postprzez Fajgi » Pn 31 sie, 2015

Siemka, witam serdecznie, na forum zawitałem bo ze stylu Malawii chcę przeżucić się na typowo roślinne akwa z domieszkami iwagumi. Poprzednie szkło 126 litrów w typowym stylu malawii - dużo łupka filytowego i piasku kwarcowego + 6 pyszczków:), Akwarium umarło a raczej przeniosło sie do kumpla na sąsiednią ulicę a ja za to wystartowałem nowy zbiornik, który nowy udało mi się wyhaczyć za 300 zł nowy od kolejnego kumpla : ) szkoda było nie przygarnąć :)

OPIS:

Akwarium ze szkła giętego

- Wymiary 120x45x55 ( niespełna 300L )

- Oświetlenie - belka T5 4x 54W ( 15000Kx2 i 10000Kx2 )

- Szafka robiona na zamówienie pod ciężar u kolegi, 5 poprzecznych wzmocnień, blat kuchenny dla solidnej podstawy, mata pod akwa z pianki pod panele podłogowe 5mm

- Filtr kubełkowy AquaNowa NCF1500 ( dostałem jako nowy od ojca bo jego zbiornik przestał istnieć...grzech nie zabrać choć to tylko chiny.. - jak mnie wkurzy zmiana na kubeł Enheim ale narazie ogarnia i jest bardzo cichy ) + filtr wew 600L/h z poprzedniego akwa włączany na noc wraz z natlenieniem.

- Woda Turbokran ( narazie po 3 tyg parametry PH 7.4 i KH 4...ale podmianami będe próbował ogarnąć sytuację )

- Co2 z butli 1L + gumowe wężyki + licznik bąbelków i na końcu kosteczka - całość podawana w dzień, na noc zakręcana, musze dojść jaką ilosc podawać..narazie 3 bąbelki na sek na próbę ( czeka elektrozawór )

- podłoże Keramzyt pod tylną ścianą od spodu + Aqua II+ Substrate 40 kg + 10 kg piasku kwarcowego na polanie

- skały Scenery Stone o ile pamiętam - 45 kg

ROSlINY:
- Eleocharis parvula
- Rotala Nanjenshan
- Nesea Pedicellata
- Ludwigia Arcuata

OBSADA:
- Razbora Klinowa x25 ( 3 dni w akwa i razbory złożyły ikre na roślinach - dziwna sprawa :) )
- Kosiarka x5
- w planach Otosek do pomocy z glonami x5

NAWOŻENIE:
- Ferka Balance K ( od 2 tyg )
- Ferka Aquatilizer ( zacznę podawać za tydzień )
- po kilku tyg zacznę podawać Ferka balance N
- CO2 Butla

Pozostaje wybór tła choć brzoskwiniowa ściana nie wygląda najgorzej ale widać przewody i wężyki, ogólnie akwa zalane prawie 3 tyg temu i na pewno jeszcze nie dojrzało, co widać po brązowych okrzemkach na piasku kwarcowym ( i narazie tylko na nim )

Narazie tyle, zaznacze tylko, że to pierwsza moja aranżacja tego typu ..do tej pory oganiałem pyszczakowe malawii :)

Bardzo pomocje będą wszelkie podpowiedzi od ogarniętych w temacie : ) Może coś robię nie tak, trochę naczytałem się zanim zakupiłem szkło więc moja wiedza opiera się bardziej na wypowiedziach innych, swoją teoretyczną wiedze dopiero przyswoję :)

Pozdrawiam : )

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fajgi
Początkujący
 
Posty: 3
Dołączył(a): Pn 31 sie, 2015
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 300L Fajgiego

Postprzez Mouse » Wt 22 wrz, 2015

Mialbym zastrzezenie do świetlówek. Zamiast tych 15 000k dalbym 6500k albo może kolo 4000k. Co do ryb ja osobiscie nie polecam ci raczej ryb glono żernych po to aby jadly glony bo one za ciebie roboty nie zrobia bo nie sa w stanie duzo zjesc. Natomiast kosiarki to ryby za duze do takiego typu akwarium. Uwazam ze do roslinnych akwariow nie daje sie duzych ryb.
Avatar użytkownika
Mouse
Poznaje temat
 
Posty: 82
Dołączył(a): So 11 sty, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 300L Fajgiego

Postprzez Zbyszek17 » Wt 22 wrz, 2015

Mouse napisał(a): Natomiast kosiarki to ryby za duze do takiego typu akwarium.
Kosiarki za duże do 300litrów :!:
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 300L Fajgiego

Postprzez Mouse » Wt 22 wrz, 2015

Zbyszek17 napisał(a):
Mouse napisał(a): Natomiast kosiarki to ryby za duze do takiego typu akwarium.
Kosiarki za duże do 300litrów :!:

Za duze nie do 300l tylko za duze w stosunku do roślin. Ryby powinny byc dodatkiem do roślinego akwa.
Avatar użytkownika
Mouse
Poznaje temat
 
Posty: 82
Dołączył(a): So 11 sty, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 300L Fajgiego

Postprzez Mouse » Wt 22 wrz, 2015

"Przykład" jak byś wrzucil do roślinniaka wielka pielegnice pawiooka to tez by bylo nie proporcjonalnie
Avatar użytkownika
Mouse
Poznaje temat
 
Posty: 82
Dołączył(a): So 11 sty, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 300L Fajgiego

Postprzez Zbyszek17 » Śr 23 wrz, 2015

Mouse napisał(a):"Przykład" jak byś wrzucil do roślinniaka wielka pielegnice pawiooka to tez by bylo nie proporcjonalnie
Mouse, nie popadaj w skrajności, bo takie przykłady i porównania to już są całkowicie nie na miejscu :wink:
Ja nadal twierdzę, że jak tylko koledze Fajgi podobają się kosiarki to z powodzeniem je tam może trzymać.
Avatar użytkownika
Zbyszek17
VIP
 
Posty: 2834
Dołączył(a): Cz 22 maja, 2008
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 300L Fajgiego

Postprzez Mouse » Śr 23 wrz, 2015

Ok fakt troszke przegiołem ale chodzilo tylko o porównanie. Ja widzialem dorosle kosiarki moim zdaniem jak dorosna beda duzymi rybami na tle roślin.
Avatar użytkownika
Mouse
Poznaje temat
 
Posty: 82
Dołączył(a): So 11 sty, 2014
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: 300L Fajgiego

Postprzez waska » Cz 24 wrz, 2015

Świetnie ułożyłeś kamienie i w ogóle w tej chwili akwarium prezentuje się bardzo dobrze. Mam tylko obawy, że eleocharis przesłoni misternie skomponowana aranżację i że będzie Ci trudno utrzymać porządek na plaży po prawej stronie.
waska
Poznaje temat
 
Posty: 99
Dołączył(a): Cz 17 mar, 2011
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy


Powrót do Roślinne - archiwum

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron