THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2007

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2007

Postprzez Norbert Sabat » Wt 16 sty, 2007

Witam

Czas chyba ruszyć z nowym wątkiem o konkursie ADA 2007 ;).

Oliver Knott podał info że od tego roku ADA będzie akceptowała zgłoszenia via e-mail a nie tak jak dotychczas jedynie poprzez list z wypełnionym formularzem, zdjęciem 18x13cm i jego wersją elektroniczną na nośniku danych.

http://www.adana.co.jp/formmail/form_da ... /form.html

Termin zgłoszeń do 31.05.2007

Powodzenia !!!
Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Stały bywalec
 
Posty: 406
Dołączył(a): So 27 gru, 2003
Lokalizacja: Deep In Underground
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez chester » Wt 16 sty, 2007

No to elegancko. A czy są jakieś wymagania dotyczące rozdzielczości zdjęcia (poza rozmiarem do 10MB)? Może w tym roku uda mi się w końcu zadebiutować...
chester
Zainteresowany tematem
 
Posty: 282
Dołączył(a): Pn 29 lis, 2004
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2007

Postprzez Nessos » Śr 17 sty, 2007

Norbert Sabat napisał(a):Oliver Knott podał info że od tego roku ADA będzie akceptowała zgłoszenia via e-mail

No nareszcie. Ja też życzę wszystkim rodakom powodzenia
Avatar użytkownika
Nessos
Stały bywalec
 
Posty: 308
Dołączył(a): Wt 28 paź, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: THE INTERNATIONAL AQUATIC PLANTS LAYOUT CONTEST 2007

Postprzez AJ » Śr 17 sty, 2007

Norbert Sabat napisał(a):Witam

Czas chyba ruszyć z nowym wątkiem o konkursie ADA 2007 ;).

Oliver Knott podał info że od tego roku ADA będzie akceptowała zgłoszenia via e-mail

Witam
Hmm Ciekawe po co mi teraz nagrywarka :wink:
AJ
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 971
Dołączył(a): So 28 cze, 2003
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Norbert Sabat » Śr 17 sty, 2007

Witam

Póki nie ma oficjalnego komunikatu o konkursie w wersji angielskiej to trudno coś jednoznacznie powiedzieć. Mamy ten elektroniczny formularz zgłoszeniowy na stronie ADA ale póki co nie ma tam wzmianki o jakiejkolwiek formie płatności mimo, że wzmianki o takowej opłacie pojawiły się po ogłoszeniu wyników z IAPLC 2006. W AquaJournal 135 (jak również chyba w 133) jest wzmianka o 2000jenów ale niestety nie wiadomo dokładnie czego dotyczą. Być może okaże się że za album będą płacili wszyscy uczestnicy gdyż z tego co obserwuję wiele osób wysyła zgłoszenia jedynie po to aby dostać darmowy album lecz jak można przypuszczać przy 1000uczestnikach koszty z tym związane dla ADA rosną do granic opłacalności (to jest przecież firma a nie instytucja charytatywna ;) )

Do konkursu jeszcze sporo czasu ale jeżeli ktoś chce wystartować to powinien już serio myśleć nad aranżacją ;).

Dla niewtajemniczonych przypominam:

- w konkursie może wziąść udział każdy (nie ma ograniczeń wiekowych)
- do konkursu można wystawić tylko jedną pracę (nie ma podziału na wielkość zbiornika) - tylko jedna fotka od frontu zbiornika
- termin nadsyłania prac 31.05.2007
- ADA prosi aby nie publikować w necie, czasopismach itp żadnych fotek finałowych wysłanych na konkurs. Oficjalnie chcą je zaprezentować na specjalnej imprezie dla uczestników konkursu w Japonii we wrześniu 2007.
Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Stały bywalec
 
Posty: 406
Dołączył(a): So 27 gru, 2003
Lokalizacja: Deep In Underground
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Tomasz Zawół » Śr 17 sty, 2007

Ehh ten Internet… całkowicie inaczej wyglądają zdjęcia zbiorników wywołanych na papierze fotograficznym niż na monitorze i to nieważne jak dobrze zdjęcie jest zrobione i jak dobry mamy monitor, ale miejmy nadzieję, że nie będą patrzyli tylko na formę elektroniczną zdjęcia i wywołają sobie fotki sami :).
No i wydaje mi się, że przez to ułatwienie, startujących w konkursie będzie o wiele więcej i nawet opłata nic tu nie pomoże.
Zawsze to trzeba się wybrać na pocztę, postać w kolejce a później mieć nadzieje, że list dotrze na czas...
Tomasz Zawół
Poznaje temat
 
Posty: 118
Dołączył(a): Pn 29 lis, 2004
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez AJ » Śr 17 sty, 2007

Grzegorz Guzik napisał(a):Jacku, to proste: jak wygrasz tegoroczny konkurs

Witam
Grześku to aż tak źle mi życzysz :mrgreen: :oops: Jak się zmieszczę w 200 to będę szczęśliwy :!:
AJ
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 971
Dołączył(a): So 28 cze, 2003
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mikołaj.Klimaszewski » Pn 29 sty, 2007

Wiem że powinienem poszukać sam, ale może ktos wie gdzie znajde oficjalne zasady konkursu i wszelkie opłaty z nim związane ?

Z góry dziękuje
Mikołaj.Klimaszewski
Początkujący
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pt 15 wrz, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Peczek » Pn 29 sty, 2007

Mikołaj.Klimaszewski napisał(a):Wiem że powinienem poszukać sam, ale może ktos wie gdzie znajde oficjalne zasady konkursu i wszelkie opłaty z nim związane ?

Piotrek już zamieścił najbardziej oficjalny formularz zgłoszeniowy na którym są spisane zasady konkursu i opłaty (jedyna opłata jest za album konkursowy).
Avatar użytkownika
Marcin Peczek
Aktywny użytkownik
 
Posty: 622
Dołączył(a): Cz 27 lis, 2003
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mikołaj.Klimaszewski » Pn 29 sty, 2007

Dzieki w takim razie przepraszam, ale w pracy nie mam możliwości podejżenia tego pdfa a chiałem wiedzieć na juz.
Mikołaj.Klimaszewski
Początkujący
 
Posty: 37
Dołączył(a): Pt 15 wrz, 2006
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez chester » Śr 31 sty, 2007

Ja znalazłem tylko to:
Ten przyjazny proces pozwala to uniknąć opłat pocztowych.

A poza tym elegancko.
EDIT: Zastanowiło mnie jeszcze to:
Nie wolno wykonywać żadnych korekt obrazu, takich jak przycinanie

Czyli nie mogę wykadrować fotki? Mam i wysłać akwarium plus na przykład ścianę i szufladę pod nim? :twisted:
chester
Zainteresowany tematem
 
Posty: 282
Dołączył(a): Pn 29 lis, 2004
Lokalizacja: Kraków
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Nessos » Śr 31 sty, 2007

chester napisał(a):Czyli nie mogę wykadrować fotki? Mam i wysłać akwarium plus na przykład ścianę i szufladę pod nim? :twisted:

Tak dokładnie. Też mnie to kiedyś dziwiło, ale w końcu doszedłem do wniosku że skoro chcą kadrować za mnie to chyba nie będę się z nimi sprzeczał :wink:
Avatar użytkownika
Nessos
Stały bywalec
 
Posty: 308
Dołączył(a): Wt 28 paź, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Peczek » Cz 01 lut, 2007

Witam,
Wchodze sobie dziś na ADA Japan a tam zmiany, zmiany, zmiany i to jakie
:arrow: http://www.adana.co.jp/index_e.php :D
:arrow: http://www.adana.co.jp/_e_contest/image/Contest2007.pdf
Ostatnio zmieniony Cz 01 lut, 2007 przez Marcin Peczek, łącznie zmieniany 1 raz
Avatar użytkownika
Marcin Peczek
Aktywny użytkownik
 
Posty: 622
Dołączył(a): Cz 27 lis, 2003
Lokalizacja: Łódź
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez farmazone » Cz 01 lut, 2007

chester napisał(a):A czy są jakieś wymagania dotyczące rozdzielczości zdjęcia (poza rozmiarem do 10MB)?


A jakie to ma znaczenie? Rozdzielczosc to tylko stosunek wymiarow. Liczba pikseli sie liczy a w 10mb mozesz upchnac ich dosc duzo - wiec im wiecej tym lepiej. a poza tym kto ma taki sprzet do fotografowania zeby przekroczyc te wymagania?

Jesli panowie w Japonii to wydrukuja (naswietla) to lepiej jednak dac tifa a nie jpga. A w tym przypadku 10 mega to juz nie tak duzo. Poza tym nie podali czy ma byc w CMYKu czy w RGB a to w sumie jest tez wazne :)

Chcesz miec najwieksza mozliwa jakosc rob slajdy. tylko po co skoro i tak bedzie trzeba to zeskanowac i wyslac w fomie elektronicznej.
Z tego co widze to konkkursy tego typu sa na poly konkursami fotograficznymi. Od jakosci zdjecia, odpowiedniego oswietlenia, retuszu, kadrowania bardzo wiele zalezy. Nie wiem czy to dobrze.

:lol:
farmazone
Początkujący
 
Posty: 17
Dołączył(a): So 20 maja, 2006
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Nessos » Cz 01 lut, 2007

Marcin Pęczek napisał(a):Witam,
Wchodze sobie dziś na ADA Japan a tam zmiany, zmiany, zmiany i to jakie
:arrow: http://www.adana.co.jp/index_e.php :D
:arrow: http://www.adana.co.jp/_e_contest/image/Contest2007.pdf

Dobre zmiany, dobre, dobre :wink:
Mam nadzieję, że niebawem i Adam Paszczela zdecyduje się udostępnić tą przetłumaczoną publikację na swoich stronach
Avatar użytkownika
Nessos
Stały bywalec
 
Posty: 308
Dołączył(a): Wt 28 paź, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Norbert Sabat » Pt 02 lut, 2007

Ja zawsze na konkurs wysyłałem dwie wersje fotki. Jedna wykadrowana z czarnymi pasami na górze i dole dopasowana w skali do formatu 18x13 oraz druga calkowicie surowa prosto z aparatu.

Ten konkurs nie jest konkursem fotograficznym ale na pewno dobra fotografia bardzo pomaga gdyż widać więcej detali i ogólne wrażenie jest lepsze a to procentuje u sędziów ;).

Jury ocenia zbiorniki na podstawie zdjęć - każdy sędzia otrzymuje duże arkusze (na oko około A2) na których są wydrukowane zdjęcia konkursowych zbiorników przy czym 10cm zbiornika odpowiada 1cm zdjęcia (innymi słowy baniak o przedniej szybie 100x50cm będzie zdjęciem 10x5cm) i na tej podstawie wydają werdykt.
Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Stały bywalec
 
Posty: 406
Dołączył(a): So 27 gru, 2003
Lokalizacja: Deep In Underground
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Tomasz Zawół » So 03 lut, 2007

A to mnie zszokowaliście, bo ja wysłałem tylko i wyłącznie fotkę wykadrowaną i to zarówno w formie tradycyjnej jak i elektronicznej i jak widać nie zdyskwalifikowali mnie za to :) Ale widzę, że w tym roku musze się poprawić i jak cokolwiek wyślę to już razem z szufladą ;)
Tomasz Zawół
Poznaje temat
 
Posty: 118
Dołączył(a): Pn 29 lis, 2004
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Mr_garden » Wt 13 lut, 2007

Trzeba się ostro brać do galopu bo raptem to tylko 3,5 miesiąca :?
Mr_garden
Zainteresowany tematem
 
Posty: 199
Dołączył(a): Wt 21 mar, 2006
Lokalizacja: łodzkie
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez bopoco » Pt 06 kwi, 2007

Grzegorz Guzik napisał(a):Pozwolilem sobie przetlumaczyc regulamin tegorocznego konkursu:
http://www.aquascape.pl/news.html
W razie jakichs niescislosci czy zastrzezen prosze pisac :D


pozwole sobie zauważyć, że w tekście oryginalnym jest "prosimy nie kadrować ani nie retuszować" a nie jak kolega przetłumaczył "nie wolno kadrować ani retuszować"
Avatar użytkownika
bopoco
Początkujący
 
Posty: 20
Dołączył(a): N 29 lut, 2004
Lokalizacja: Sandomierz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez AJ » Pt 13 kwi, 2007

AJ
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 971
Dołączył(a): So 28 cze, 2003
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Następna strona

Powrót do Sztuka aranżacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron