Reduktor z manometrami?

Reduktor z manometrami?

Postprzez Nessos » Śr 24 mar, 2004

Planuje kupić butlę do CO2. Mam jednak pytanie, które chyba nigdy tutaj nie padło. Otóż:
- Na jaki reduktor zdecydować się - z jednym, dwoma, czy też bez manometrów? No, i czym róznią się od siebie te reduktory. Chyba nie tylko liczbą wskazówek.
- Czy warto kupić coś takiego jak zaworek precyzyjny?
Avatar użytkownika
Nessos
Stały bywalec
 
Posty: 308
Dołączył(a): Wt 28 paź, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: Reduktor z manometrami?

Postprzez Jan Poświata » Śr 24 mar, 2004

Nessos napisał(a):Planuje kupić butlę do CO2. Mam jednak pytanie, które chyba nigdy tutaj nie padło. Otóż:
- Na jaki reduktor zdecydować się - z jednym, dwoma, czy też bez manometrów? No, i czym róznią się od siebie te reduktory. Chyba nie tylko liczbą wskazówek.
- Czy warto kupić coś takiego jak zaworek precyzyjny?


To pytanie padło ale bardzo dawno temu :-) (wpisz w opcji szukaj : reduktor, manometr ito)


ewentualnie sprawdź http://www.holenderskie.aip.pl/forum/se ... 9&start=50
Avatar użytkownika
Jan Poświata
Stały bywalec
 
Posty: 393
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Norbert Sabat » Śr 24 mar, 2004

To ja też się podłącze do tematu :D .

Znalazłem jednostopniowy reduktor CO2 firmy PERUN z dwoma manometrami o regulacj ciśnienia roboczego 0,2-2,5bar więc chyba dobry (co prawda nie sądze aby się udało nastawić na tak małe ciśnienie ale w razie "poślizgu" maksymalnie uzyskam 2,5bara więc znowu nie tak dużo). Cena spora bo 165pln. Myślicie że się nadaje?

Drugi reduktor to dwustopniowy firmy MOST:
http://www.most.com.pl/index.php?conten ... ore&id=582 (ostatni w tabelce do Ar/CO2)
Ma regulację od 0,5 do 6bar. W castoramie kosztuje 199pln.

Rozważam zakup również zwykłego reduktora bez manometrow (69pln w Castoramie)+kroplówka jako drugi reduktor. Niestety obawiam się że w przypadku awari kroplówki lub rozrególowania reduktora będę miał Treblinkę w akwa...

Co radzicie? Nie stać mnie na dwustopniowy reduktor Aqua medica za ponad 300pln.
Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Stały bywalec
 
Posty: 406
Dołączył(a): So 27 gru, 2003
Lokalizacja: Deep In Underground
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Jan Poświata » Cz 25 mar, 2004

IMHO nie ma sensu przepłacać....
Ja mam reduktor perun z jednym manometrem (ktorego mogłoby nie być) ktory kupiłem po regeneracji za 50 pln na www.aquafan.prv.pl i spisuje się całkiem dobrze. Mogę ustawić dowolny przepływ.
Avatar użytkownika
Jan Poświata
Stały bywalec
 
Posty: 393
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez akwadar » Cz 25 mar, 2004

Ja stosuję zwykły reduktor bardzo podobny jak w Castoramie bez manometrów, bo po co,i tak musisz ustawiać ilość bąbelków co2 rozp.w wodzie a nie ciśnienie.Do tego kroplówka i OK.Chodzi już z 6 m-ce bez awari i większych korekt ciśnienia.
Avatar użytkownika
akwadar
Początkujący
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr 08 paź, 2003
Lokalizacja: Katowice
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez andrzej38 » Cz 25 mar, 2004

Jan Poświata napisał(a):IMHO nie ma sensu przepłacać....
Ja mam reduktor perun z jednym manometrem (ktorego mogłoby nie być) ktory kupiłem po regeneracji za 50 pln na www.aquafan.prv.pl i spisuje się całkiem dobrze. Mogę ustawić dowolny przepływ.


WITAM
Jeżeli można spytać ,kupowałeś cały zestaw czy tylko sam reduktor w tej firmie.
A moze ktoś z grupowiczów może wypowiedzieś się o tej firmie. Można im zaufać , solidni?

pozdrawiam
andrzej38
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt 13 sty, 2004
Lokalizacja: Gdańsk
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Baranowski » Pt 26 mar, 2004

Gdybym teraz kupował reduktor to wybrałbym taki z dwoma manometrami. IMHO warto dołożyć parę złotych. Wiadomo wówczas kiedy kończy się butla, zapobiega to niepodziankom typu brak CO2 gdy akurat wyjechaliśmy na parę dni. Co do reduktora od aquafana to używam takiego od dwóch lat i działa w miarę przyzwoicie. Niektórzy jednak wypowiadają się niezbyt pochlebnie na temat zakupionego tam sprzętu.
Avatar użytkownika
Marcin Baranowski
Aktywny użytkownik
 
Posty: 726
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2003
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzegorz Zbieć » Pt 26 mar, 2004

Również słyszałem, że wielu akwarystów jest z nich zadowolonych. Ja osobiście też byłem przez jakieś pół roku. Potem zaczęły się problemy, w końcu reduktor przestał „redukować”.
Kiedy go rozebrałem i zobaczyłem jakimi metodami był regenerowany, przestałem się dziwić, czemu przestał działać.
Ponieważ reduktory te pochodzą z regeneracji, (czyli po naprawie), wydaje się, że jest kwestią szczęścia, na jaki się trafi (po jakiej awarii i jak naprawiony).
Jeśli chodzi o ilość manometrów. Pierwszy (jak Marcin wspomniał) pozwala zauważyć, kiedy butla się kończy.
Drugi nie jest taki wcale bezużyteczny. Najczęściej nie mamy dobrych precyzyjnych zaworków do regulacji przepływu. Można to częściowo zrekompensować regulując przepływ przez zawór ciśnieniem wyjściowym z reduktora. Wtedy drugi zegar okazuje się bardzo przydatny.
Poza tym pozwala określić punkt pracy reduktora (nie za blisko 0 bo będzie niestabilny) i obserwować czy utrzymuje on ciśnienie wyjściowe (czy np. po wymianie butli nie ustabilizował się w innym punkcie pracy).
Avatar użytkownika
Grzegorz Zbieć
Poznaje temat
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2003
Lokalizacja: Warszwa (Radość)
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Baranowski » Pt 26 mar, 2004

Drobne sprostowanie. W przypadku reduktorów z jednym manometrem zegar pokazuje ciśnienie na wyjściu a nie w butli.
Avatar użytkownika
Marcin Baranowski
Aktywny użytkownik
 
Posty: 726
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2003
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Jan Poświata » Pt 26 mar, 2004

andrzej38 napisał(a): Jeżeli można spytać ,kupowałeś cały zestaw czy tylko sam reduktor w tej firmie.
A moze ktoś z grupowiczów może wypowiedzieś się o tej firmie. Można im zaufać , solidni?
pozdrawiam


Ja kupiłem cały zestaw, ( ich butli już nie mam bo wymieniłem w punkcie gaśniczym na nową pełną). Mi sprzęt spisuje się bez zarzutu, odbierałem osobiście od Ojca właściciela w Chorzowie. Ale tez słyszałem inne nienajlepsze opinie...
Avatar użytkownika
Jan Poświata
Stały bywalec
 
Posty: 393
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Jan Poświata » Pt 26 mar, 2004

Właśnie znalazłem w skrzynce jedną opinię jaką dostałem od kogoś kto też kupił
:idea: "Mialem pare razy strzaly z reduktora i gwaltowny uplyw gazu do akwarium. Szczescie, ze ktos byl w domu..... Pozniej dodalem zestaw od kroplowki aby zwiekszyc cisnienie za reduktorem. Bylo lepiej. Pracowalo ladnie dwie godziny i......skonczyl mi sie gaz. Nie moge jednoznacznie zarekomendowc. Te strzaly gazu praktycznie dyskwalifikuja reduktor. Kroplowka to jakies zabezpieczenie, ale powinno obejsc sie bez niej. Teraz poszukal bym raczej reduktora z dwustopniowa regulacja. "

Ale powtarzam u mnie działa już 6 miesięcy i na razie jest ok!
Avatar użytkownika
Jan Poświata
Stały bywalec
 
Posty: 393
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Sebastian Stopinski » Pt 26 mar, 2004

A czy ktoś z was używa reduktora lub butli z firmy Plexidas.Mają też zawór do precyzyjnego ustawiania CO2.Zamierzam kupić butlę z reduktorem i proszę o opinie.

Ps.
Na jak długo wystarcza 1,5kg butla (przy dozowaniu 24/dobę) ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Sebastian Stopinski
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): N 07 wrz, 2003
Lokalizacja: Jawor
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Jan Poświata » Pn 29 mar, 2004

Sebastian Stopinski napisał(a): Na jak długo wystarcza 1,5kg butla (przy dozowaniu 24/dobę) ?


Mi starczyło od listopada do marca. Dozowanie ok 1,5-2 bąbli na sekundę.
Avatar użytkownika
Jan Poświata
Stały bywalec
 
Posty: 393
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzegorz Zbieć » Pn 29 mar, 2004

Sebastian Stopinski napisał(a):A czy ktoś z was używa reduktora lub butli z firmy Plexidas.Mają też zawór do precyzyjnego ustawiania CO2.Zamierzam kupić butlę z reduktorem i proszę o opinie.

Możesz podać jakiś namiar na tą firmę?
Interesują mnie te zaworki.
Avatar użytkownika
Grzegorz Zbieć
Poznaje temat
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2003
Lokalizacja: Warszwa (Radość)
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez GrzehuZ » Pn 29 mar, 2004

Firmę tą prowadzi Sheriff często można go spotkać na #akwaswiat.
www.plexidas.w.pl
GrzehuZ
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz 26 cze, 2003
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Sebastian Stopinski » Pn 29 mar, 2004

Jan Poświata napisał(a):Mi starczyło od listopada do marca. Dozowanie ok 1,5-2 bąbli na sekundę.


:shock: I przy dozowaniu 24/dobę ? Pytałem na innym forum to mi podali że m-c max dwa.To już nie wiem co mam zrobić.W środe miałem zamawiać butlę 5kg aby wystarczyła chociaż na 4 m-ce a u ciebie na tyle wystarcza 1,5kg.Wolałbym tą mniejszą ze względu na wymiary a nie chciałbym ganiać co m-c nabijać :roll: .
Avatar użytkownika
Sebastian Stopinski
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): N 07 wrz, 2003
Lokalizacja: Jawor
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzegorz Zbieć » Wt 30 mar, 2004

GrzehuZ napisał(a):Firmę tą prowadzi Sheriff często można go spotkać na #akwaswiat.
www.plexidas.w.pl

Dzięki!
Avatar użytkownika
Grzegorz Zbieć
Poznaje temat
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2003
Lokalizacja: Warszwa (Radość)
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Nessos » Wt 30 mar, 2004

Sebastian Stopinski napisał(a):A czy ktoś z was używa reduktora lub butli z firmy Plexidas.Mają też zawór do precyzyjnego ustawiania CO2.Zamierzam kupić butlę z reduktorem i proszę o opinie.

A co sadzicie o takim zaworze. Jęlsi decydowałbym się na butlę z 2 manometrami jest sens kupować do "cuś"?
Avatar użytkownika
Nessos
Stały bywalec
 
Posty: 308
Dołączył(a): Wt 28 paź, 2003
Lokalizacja: Wrocław
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Sebastian Stopinski » Wt 30 mar, 2004

Z tego co mi powiedziano to warto, w przypadku awarii reduktora zawór nie póści więcej CO2 niż było ustawione.Napewno akwa będzie bezpieczniejsze.
Avatar użytkownika
Sebastian Stopinski
Początkujący
 
Posty: 48
Dołączył(a): N 07 wrz, 2003
Lokalizacja: Jawor
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Norbert Sabat » Wt 30 mar, 2004

A ile takie "cuś" kosztuje i gdzie można to dostać? :lol:
Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Stały bywalec
 
Posty: 406
Dołączył(a): So 27 gru, 2003
Lokalizacja: Deep In Underground
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Następna strona

Powrót do Technika CO2, Automatyka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron