Wizyta w Polsce Pana Takashi Amano

Aranżacja akwarium (holenderskie, japońskie). Trendy, opinie, refleksje.

Wizyta w Polsce Pana Takashi Amano

Postprzez Bartek Lipczyński » Pt 07 maja, 2004

Witajcie

Z prawdziwą przyjemnością chciałbym was poinformować, iż udało mi się namówić naszego niedoścignionego mistrza - Pana Takashi Amano na odwiedzenie w najbliższym czasie Naszego Kraju. Z przyjemnością również, informuję, iż w trakcie wizyty Pana Amano w Polsce zaplanowaliśmy dwa spotkania-wykłady z akwarystami-miłośnikami twórczości Pana Amano:.

1) Warszawa 21-05-2004, spotkanie kameralne z członkami naszego serwisu www.holenderskie.pl , w programie prelekcja i pokaz slajdów oraz sesja pytań i odpowiedzi.

2) Kraków 22-05-2004, dzięki gościnności KZA (podziękowania dla Andrzeja Sieniawskiego i Jacka Dacki) o 10.30 w trakcie Krakowskiego Zlotu Akwarystów dwugodzinna prelekcja temat j/w.

W związku z tym, iż faktyczne potwierdzenie przyjazdu zostało dokonane w dniu dzisiejszym czasu na organizacje Warszawskiego spotkania www.holenderskie.pl zostało nam bardzo mało.

Niestety w związku z tym, iż w poniedziałek muszę na tydzień wyjechać za granicę, będę miał problem, aby zająć się całym zagadnieniem organizacyjnym samodzielnie. Chciałbym prosić chętnych, o pomoc w zorganizowaniu w/w spotkania. Osoby dysponujące chęciami, wolnym czasem, odpowiedzialnością i zdolnościami organizacyjnymi proszę o kontakt na priva: bartek@lipczynski.prv.pl Koszty sali i tłumacza będziemy musieli ponieść we własnym zakresie.

Godzina rozpoczęcia spotkania do doprecyzowania – myślimy raczej w porze popołudniowo-wieczornej.

Proszę Cię Piotrku o implementacje na Servisie:
1) listy, na której będziemy mogli zgłaszać swoje uczestnictwo w spotkaniu.

2) listy do zgłaszania pytań, które zadamy w trakcie spotkania, abyśmy mogli je doprecyzować i ewentualnie zagłosować na najlepsze – tak aby w trakcie spotkania nie tracić czasu na pytania z gatunku „debilnych” lub „dublowanych”.

Ps.
Myślę, że teraz pytania grupowiczów typu: „Gdzie Amano w Warszawie”, wypada zmieniać na „Gdzie KREWETKI Amano w Warszawie”. ;)

--------------------------------------------
P. Baszucki:

Gotowe, oto linki:

Lista uczestników:
http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=8430

Lista pytań do Pana Amano:
http://www.holenderskie.pl/forum/viewtopic.php?t=8431
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Bartek Lipczyński
Administrator
 
Posty: 604
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2003
Lokalizacja: Wa-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

re:Wizyta w Polsce Pana Takashi Amano

Postprzez Marcin Baranowski » Pt 07 maja, 2004

No nie wiem czy po takim nagłośnieniu uda się zorganizować kameralne spotkanie. No chyba, że postawisz przy wejściu bramkarza :D
Avatar użytkownika
Marcin Baranowski
Aktywny użytkownik
 
Posty: 726
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2003
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: re:Wizyta w Polsce Pana Takashi Amano

Postprzez Bartek Lipczyński » Pt 07 maja, 2004

Marcin Baranowski napisał(a):No nie wiem czy po takim nagłośnieniu uda się zorganizować kameralne spotkanie. No chyba, że postawisz przy wejściu bramkarza :D

Widzisz - myślę że nie, na razie jest nas ok dziesięciu osób, finalnie spodziewam się 20-30 osób.

Niestety tak jak się spodziewałem nie zwaliły mi się tłumy na skrzynkę z propozycjami pomocy. :(

Jeśli chodzi o salę, (jeżeli moje szacunki potwierdzi ekonomika rzeczywistości) to mój pomysł jest taki - moglibyśmy się złożyć powiedzmy po 50 zł i wynająć (w jakims hotelu lub restaurcji) salkę konferencyjną i salkę "bankietową" ze szwedzkim bufetem. Mielibysmy wykład, a potem na miejscu przeszlibyśmy do części nieoficjalnej...

Co o tym sądzicie?
Avatar użytkownika
Bartek Lipczyński
Administrator
 
Posty: 604
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2003
Lokalizacja: Wa-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Marcin Baranowski » Pt 07 maja, 2004

Ja tam jestem za, 50zł zapłaciłbym z przyjemnością :)
Avatar użytkownika
Marcin Baranowski
Aktywny użytkownik
 
Posty: 726
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2003
Lokalizacja: Białystok
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: re:Wizyta w Polsce Pana Takashi Amano

Postprzez AJ » Pt 07 maja, 2004

Bartek Lipczyński napisał(a):Jeśli chodzi o salę, (jeżeli moje szacunki potwierdzi ekonomika rzeczywistości) to mój pomysł jest taki - moglibyśmy się złożyć powiedzmy po 50 zł i wynająć (w jakims hotelu lub restaurcji) salkę konferencyjną i salkę "bankietową" ze szwedzkim bufetem. Mielibysmy wykład, a potem na miejscu przeszlibyśmy do części nieoficjalnej...

Co o tym sądzicie?

Witam
Ja jestem chętny tylko czy w pracy dostanę wolne :?: Mam nadzieję,że dostanę,coś sie wykombinuję :twisted:
O której miało by się odbyć te spotkanie :?:
Pomysł jest fajny,tylko kto to zorganizuje jeżeli Ty bedziesz w Niemczech z Amano u Pana Franzbäcker'a :?:
AJ
Zaawansowany użytkownik
 
Posty: 971
Dołączył(a): So 28 cze, 2003
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: re:Wizyta w Polsce Pana Takashi Amano

Postprzez Bartek Lipczyński » Pt 07 maja, 2004

Jacek Pawłowski napisał(a):Pomysł jest fajny,tylko kto to zorganizuje jeżeli Ty bedziesz w Niemczech z Amano u Pana Franzbäcker'a :?:


W związku ze spotkaniami w Polsce zdecydowałem się odwołać wizytę u Franzbackerów - w niedzielę po InterZoo wracam do Wa-wy. Chociaż i tak nie widzę możliwości robienia tego samemu. Jutro może już coś będę wiedział o tłumaczu.

Potrzebuje kogoś kto "weźmie na siebie" salę. No i w dzień spotkania:
ludzi od koordynacji poszczególnych czynności:
kierowania przyjezdnych,
sprzętu AV,
pytań,
zdjęć,
może video,
ściepki i rozliczenia
gastronomi,
transport,
itd.
Avatar użytkownika
Bartek Lipczyński
Administrator
 
Posty: 604
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2003
Lokalizacja: Wa-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: :-(

Postprzez Bartek Lipczyński » N 09 maja, 2004

W związku z moim wyjazdem. Od poniedziałku 10 maja do niedzieli 16 maja będę nieuchwytny. Pod moją nieobecność, wszystkimi sprawami organizacji i koordynacji spotkania warszawskiego będzie się zajmował Grzegorz Zbieć. W tym czasie proszę się kontaktować z Grześkiem bezpośrednio.
Avatar użytkownika
Bartek Lipczyński
Administrator
 
Posty: 604
Dołączył(a): Wt 01 lip, 2003
Lokalizacja: Wa-wa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Re: re:Wizyta w Polsce Pana Takashi Amano

Postprzez Jan Poświata » N 09 maja, 2004

Bartek Lipczyński napisał(a):Jeśli chodzi o salę, (jeżeli moje szacunki potwierdzi ekonomika rzeczywistości) to mój pomysł jest taki - moglibyśmy się złożyć powiedzmy po 50 zł i wynająć (w jakims hotelu lub restaurcji) salkę konferencyjną i salkę "bankietową" ze szwedzkim bufetem. Mielibysmy wykład, a potem na miejscu przeszlibyśmy do części nieoficjalnej...
Co o tym sądzicie?


Jestem jak najbardziej za :!: IMHO przy kameralnej frekwencji powinniśmy się liczyć z wiekszym wydatkiem. Jeśli chodzi o pomoc w organizacji to na 90% bede w Warszawie na delegacji 20 i 21 maja i popołudnia będę miał wolne. W miarę możliwośc pomogę. Znam dość dobrze angielski jeśli to w czymś może pomóc. :D
Avatar użytkownika
Jan Poświata
Stały bywalec
 
Posty: 393
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez otos » Pn 10 maja, 2004

Witam
Zastanawiałem się jak mógłbym pomóc ,mogę zająć się transportem ,dysponuję busem
i mam dosyć elastyczny system pracy,poza tym mieszkam w wawie .
Jestem do dyspozycji (wszelkie koszty związane z transportem biorę oczywiście na siebie)
otos
Początkujący
 
Posty: 27
Dołączył(a): Pt 18 lip, 2003
Lokalizacja: warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Norbert Sabat » Pn 10 maja, 2004

Są już może jakieś namiary na salę i orientacyjne koszty? Bartek podał 50pln (pi razy drzwi :lol: ) ale może uda się to obniżyć przy dużej liczbie osób (pytam bo u mnie obecnie krucho z kasą :oops: a chciałbym być bo nie wiadomo czy trafi się jeszcze taka okazja :wink: ).
Avatar użytkownika
Norbert Sabat
Stały bywalec
 
Posty: 406
Dołączył(a): So 27 gru, 2003
Lokalizacja: Deep In Underground
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzegorz Zbieć » Pn 10 maja, 2004

W imieniu Bartka dzięki za oferty i pomysły.
Nie mamy jeszcze zarezerwowanej sali (ostateczne potwierdzenie wizyty naszego gościa nastąpiło chyba w czwartek). Robimy dopiero rozeznanie. Jeśli (warszawiacy) macie "namiary" na przyzwoitą salę konferencyjną na 20 osób w jakiejś restauracji/hotelu, to proszę o namiary na priva. Poszukujemy też tłumacza z japońskiego. Wszystko to dopiero jest w stanie początkowym, więc jeśli macie jakieś propozycje, które mogłyby ułatwić/przyśpieszyć, będziemy wdzięczni.

Otos - Bardzo pomocna oferta. Szczególnie w dla kolegów spoza Warszawy.
Nie omieszkamy Cię wykorzystać. :wink:

Grzegorz - Myślę dla wszystkich przydatniejsze byłoby zrobienie foto kroniki aparatem cyfrowym. Zapewnię sprzęt niezłej jakości, ale jestem tylko początkującym amatorem, więc chętnie oddam go w bardziej doświadczone ręce.

(link) - Na pewno pomysł jest dla nas wszystkich na przyszłość przydatny. Myślę, że jeśli nie na wideo to przynajmniej zarejestrować magnetofonem wypowiedzi. Potem można by je zapisać i umieścić w dostępnym dla nas wszystkich miejscu - czyli na stronie SRWiA.
Jest tylko jeden szkopuł - wymaga to zgody naszego gościa. Spróbuję skontaktować się z Bartkiem, by spytał Takashi.

Co do kosztów, to jak się domyślacie, nic jeszcze nie wiemy. Jan może mieć racje, ale ... :?
Chcielibyśmy by spotkanie odbyło się w jakimś "przyzwoitym" otoczeniu/warunkach.
Można by tu wspomnieć o 'godnym zaprezentowaniu się'. Oczywiście bez wariactwa. :!:
Na razie to tylko dywagacje, ale chyba na dużą liczbę osób nie liczymy.
Avatar użytkownika
Grzegorz Zbieć
Poznaje temat
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2003
Lokalizacja: Warszwa (Radość)
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez GrzehuZ » Pn 10 maja, 2004

Ja byc moze przyjade (jesli miejsca w samochodzie beda pelne) wezme ze soba cyfraka.
IMHO bedzie wiecej niz 20 osob ;)
Po co tlumacz japonskiego? Myślę, że dogadamy się po angielsku ;)
GrzehuZ
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz 26 cze, 2003
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzegorz Zbieć » Pn 10 maja, 2004

Mam taką propozycję.
www.dworekiogrod.republika.pl

Mniejsza salka na „górze’ jest w piątek wolna. Po prezentacji poczęstunek i dyskusja na tarasie obok (przykrytym namiotem).
Tak to brzmi w ofercie przez telefon.
Jutro wpadnę zobaczyć to na miejscu.

Co o tym myślicie?
Avatar użytkownika
Grzegorz Zbieć
Poznaje temat
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2003
Lokalizacja: Warszwa (Radość)
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez czonek » Pn 10 maja, 2004

fajnie, światowo będzie, szkoda że nie mogę być, ale z 50 zł ma wynajem sali mogę dołożyć, gdzie to można wpłacić?
czonek
Początkujący
 
Posty: 5
Dołączył(a): Śr 08 paź, 2003
Lokalizacja: Racibórz
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Dormio » Cz 13 maja, 2004

Grzegorz Zbieć napisał(a):Mam taką propozycję.
www.dworekiogrod.republika.pl

Co o tym myślicie?


Rzeczywiście budynek ładny, ale dojazd dość trudny zwłaszcza dla tych z poza Warszawy (autobus) - wiem, ponieważ wożę żonę na wykłady w tej okolicy...
Jeżeli się zdecydujecie na to miejsce to oferuję 2 miejsca u siebie w aucie dla chętnych...
Avatar użytkownika
Dormio
Poznaje temat
 
Posty: 57
Dołączył(a): Pt 04 lip, 2003
Lokalizacja: Warszawa
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Jan Poświata » Cz 13 maja, 2004

Chciałem tylko potwierdzić informację że bedę w Warszawie już od 20 maja i chętnie włącze się w organizacje :idea:

Specjalnie na wizytę T.A przyspieszyłem zakup cyfraka :D
Avatar użytkownika
Jan Poświata
Stały bywalec
 
Posty: 393
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Daros » Cz 13 maja, 2004

Słuchajcie ,kiedy bedzie wiadomo o której godzinie to spotkanie,ponieważ chętnie bym skorzystał ,ale pracuję do 17 i jeszcze muszę pokonać 150km.
Także czy jest możliwe ,że zacznie sie nie wcześniej niż o 19:00 ?
Daros
Początkujący
 
Posty: 10
Dołączył(a): Wt 24 lut, 2004
Lokalizacja: Puławy
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Grzegorz Zbieć » Pt 14 maja, 2004

Widzę, że u Was przygotowania idą całą parą (nowe cyfraki itd.). :wink:
Parę słów o stanie przygotowań. :?
Odwiedziłem proponowany dworek. Przyjemne miejsce, salka jest niewielka, choć stylowa (dworek staropolski). Przy kinowym ustawieniu krzeseł zmieści się 30 osób.
Nie jest to przy tarasie, bo tamta salka była jeszcze mniejsza. Późnym wieczorem sala obok powinna być wolna, więc będzie swoboda podczas poczęstunku. Koszt z kawą, kanapkami i lampką wina wynosiłby około 50zł, ale niestety dochodzi jeszcze VAT. Inne oferty, które sprawdzałem były nowocześniejsze i większe, ale i kosztowniejsze. :cry:
Padła jeszcze propozycja spotkania na terenie ambasady Japonii (może sala by była za darmo), ale od kilku dni brak odzewu w tym temacie. :roll:
Mam kontakt z panią, która wstępnie podjęła się tłumaczenia (temat „akwarystyka” odstraszał potencjalnych tłumaczy). :lol:
Co do godziny to Bartek proponował 17:00, ale zadałem mu pytanie czy nie uda się przesunąć.

Salkę w dworku muszę potwierdzić ostatecznie w poniedziałek do południa, więc jeśli nic innego się nie wyklaruje… :?
Jeśli pozostanie nam dworek to pomoc zmotoryzowanych (szczególnie tych z ‘autobusem’) będzie mile widziana. Myślę, że ten temat zdążymy jeszcze uzgodnić w przyszłym tygodniu kiedy lokalizacja będzie zaklepana. :?:
Avatar użytkownika
Grzegorz Zbieć
Poznaje temat
 
Posty: 139
Dołączył(a): Pt 27 cze, 2003
Lokalizacja: Warszwa (Radość)
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez GrzehuZ » So 15 maja, 2004

Jan Poświata napisał(a):
Specjalnie na wizytę T.A przyspieszyłem zakup cyfraka :D

Janie, masz juz tego cyfraka? ciekawi mnie jak Twoj baniczek sie aktualnie prezentuje :)
GrzehuZ
Początkujący
 
Posty: 35
Dołączył(a): Cz 26 cze, 2003
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Postprzez Jan Poświata » Pn 17 maja, 2004

Ja swoją książkę na pewno zabiorę.
Myślę że chyba każdy z nas marzy o zdjeciu z Takashi Amano :!: i myślę ze jeżeli gość się zgodzi to na to też powinnismy przeznaczyć kilka minut ( chyba że ktoś nie chce :lol: ). Myślę że cyfraków bedzie tyle że nie bedzie z tym problemu.

GrzehuZ napisał(a): Janie, masz juz tego cyfraka? ciekawi mnie jak Twoj baniczek sie aktualnie prezentuje :)

Dodalem dziś zdjecie z 5 maja 2004 - aktualne bedą niedługo :D http://www.holenderskie.pl/forum/viewto ... highlight=[/quote]
Avatar użytkownika
Jan Poświata
Stały bywalec
 
Posty: 393
Dołączył(a): Wt 15 lip, 2003
Lokalizacja: Sosnowiec
Głosował : 0 razy
Ilość głosów: 0 razy

Następna strona

Powrót do Sztuka aranżacji

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron